HISTORIA MARKI marmaMAX

marmaMAX© to produkt, który dokonuje rewolucji w świecie fryzjerstwa. Połączenie francuskiego rybiego kolagenu NatiCol® z ekstraktem z Reishi (Ganoderma Lucidum) sprawiło, że możliwe jest przywrócenie kondycji nawet bardzo zniszczonym włosom. marmaMAX© to jedyny produkt fryzjerski, oparty na medycznym zastosowaniu preparatu. Kolagen marmaMAX© wyprodukowany jest z naturalnych składników, co umożliwia stosowanie preparatu miejscowo lub doustnie, w formie suplementacji.

Receptura kolagenu marmaMAX©  została opracowana przez dr n. med. Adama R. Kwiecińskiego, lekarza, biologa medycznego oraz autora wielu publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu nauk medycznych, w szczególności farmakologii. Aktualnie dr n. med. A. R. Kwieciński jest dyrektorem Wodzisławskiego Centrum Diagnostyki Obrazowej (Beskidzkie Centrum Diagnostyki Obrazowej), gdzie zajmuje się immunobiologią, biologią nowotworów
oraz regeneracją biologiczną stawów. Pracując od kilkunastu lat nad preparatem Reishi Optimum, dr n. med. A. R. Kwieciński, docenił jego zbawienne właściwości i jako założyciel Wydziału Kosmetologii oraz były Prorektor Wyższej Szkoły im. Tyszkiewicza w Bielsku Białej, zainteresował się zastosowaniem preparatu w kosmetologii i fryzjerstwie.

Jak wykazały badania, dzięki Ganodermie składniki preparatu bardzo szybko i w maksymalnej ilości przedostają się do krwiobiegu i wędrują do naczyń krwionośnych, odpowiedzialnych za odżywienie cebulek włosowych, co z kolei wpływa na prawidłowy wzrost i wygląd włosów.
Regularne stosowanie kolagenu skutkuje poprawą gęstości i elastyczności włosów, opóźnieniem procesu łysienia oraz pozbyciem się łupieżu. 

Instytut marmaMAX© stale prowadzi badania nad zastosowaniem medycyny we fryzjerstwie. Misją marki jest wspomaganie ludzi na całym świecie w walce z łysieniem, łupieżem oraz włosami zniszczonymi na skutek stosowania inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, a także umożliwienie fryzjerom stosowania w pełni bezpiecznych i, co najważniejsze, skutecznych metod pielęgnacji włosów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami w zakładce Prasa i Media.